קמפיין חזרה למגרשים: "הבית של הכדורסל הישראלי"


חזרה לעדכונים וחדשות

*ארגון שחקני הכדורגל והכדורסל יוצא בקמפיין: "הבית של כדורגלני וכדורסלני ישראל"*

*ראשי ארגוני השחקנים ניר אלון ומושיקו מישאלוף נפגשו עם שר הספורט חילי טרופר והציגו את מטרות הארגון, הצלחותיו והדאגה לזכויות השחקן הישראלי.*

*בזכות הנחישות והאחריות של השחקנים חזרנו למגרשים והבטחנו את קיומה של העונה הבאה!*

החזרת הליגות לפעילות בצל משבר הקורונה לא הייתה פשוטה, והושגה בזכות מאמץ נחוש ואינטנסיבי שנוהל על ידי ארגון שחקני הכדורגל והכדורסל.

שני הארגונים, הפועלים תחת קורת גג אחת, גאים בפעילותם למען השחקנים בימי שגרה. בוודאי במהלך הפגרה שנכפתה על כולנו.

*בין ההישגים בתקופה המורכבת:*

1. חתימה על הסכם קיבוצי אחיד, שאיפשר והגדיר את תנאי החזרה למגרשים (כדורסל).

2. הסכמים שהסדירו את החזרה לפעילות מול ראשי המועדונים בכדורגל.

3. ליווי ותמיכה בשחקנים ביציאה לחל"ת ובחזרה ממנה (כולל חיילים).

4. הקמת מוקד ייעוץ משפטי לכל שחקן.

5. כינון הסכמים קיבוציים לפיצוי שחקני ושחקניות ליגות העל בכדורסל.

ועוד מאבקים ופעילויות מול הגופים הרלוונטיים, שנועדו להגן על הספורטאים ולעגן את זכויותיהם הסוציאליות.

הקמפיין שיחל היום ברשתות החברתיות יכלול סרטונים בהשתתפות שחקני הכדורגל *שיר צדק (הפועל ב"ש), מנשה זלקה (הפועל חדרה), קארין סנדל (קפטנית נבחרת הנשים של ישראל ושחקנית מ.כ רמת השרון), דולב חזיזה (מכבי חיפה) ודני עמוס (מכבי נתניה); ושחקני הכדורסל איתי שגב (עירוני נהריה), בר טימור (הפועל ירושלים), שלומי הרוש (הפועל חולון) וים מדר (הפועל ת"א) טל דן (נס ציונה).*

בין ראשי הארגונים, ניר אלון ומושיקו מישאלוף ושר התרבות והספורט יחיאל (חילי) טרופר התקיימה פגישה במסגרתה הוסכם לקיים שיתוף פעולה הדוק ופורה למען זכויותיהם ועתידם של שחקני הכדורגל והכדורסל.

אנו מברכים את שחקני הכדורגל והכדורסל ואת קהל האוהדים לרגל השבת הליגות, מתחייבים להמשיך לתת להם גב, ולהיאבק למען חיזוק מעמדם, שמירה על זכויותיהם והבטחת עתידם.

*ניר אלון, יו"ר חטיבת הספורט בהסתדרות ויו"ר ארגון שחקני הכדורסל:* "ארגון השחקנים מלווה באופן צמוד את הספורטאים ונלחם למימוש זכויותיהם בימים של שגרה. השחקנים הביעו רצון גדול לחזור למשחק וכל אחד מהם ויתר על שכר והטבות רבות העיקר לשחק את המשחק שכולנו אוהבים. פעלנו לא רק לממש את רצון השחקנים, אלא גם למען האוהדים והכי חשוב להבטיח את קיומה של עונת המשחקים הבאה".